Materiály a zpracování

Pro výrobu našeho nábytku vybíráme ty nejkvalitnější materiály. Dřevo, které pro výrobu používáme, pochází z českých a slovenských lesů. Nábytek vyrábíme na Vysočině, v menší vesničce Herálec, přímo v srdci Žďárských vrchů. Spoustu výrobních procesů stále děláme ručně - např. broušení, olejování, zaoblení hran nebo úpravy úchytek dlátem. Snažíme se klást důraz na přirozené, tradiční zpracování a kvalitu použitého materiálu.

Dřevo

Dřevo patří mezi nejstarší materiály, které se člověk naučil používat. S jeho podobami se setkáváme během celého svého života. Při výrobě našeho masivního nábytku se snažíme vyzdvihnout jeho přirozenost a co nejvíce využít jeho vlastnosti. Pojďme si spolu představit dřeviny, ze kterých vyrábíme nábytek.


Povrchové úpravy dřeva

Povrchová úprava dodá dřevu jedinečný vzhled. Díky lakování a moření bude povrch dřeva lesklý, matného vzhledu zase docílíme díky olejování. Každá tato povrchová úprava má své přednosti, které si můžete přečíst níže.


Výroba


Základem všeho je kvalitní surovina - smrkové dřevo je těženo v Beskydech, buk a dub z oblastí na východě Slovenska. Než se dřevo dostane do výroby v Herálci, projde zpracováním na pile. Tam je nařezáno na fošny a následně se v sušárně přirozeným procesem sušení zbaví nežádoucí vlhkosti. Snažíme se dodržovat klasický truhlářský postup při práci se dřevem, proto spousta prací probíhá ve výrobě ručně - pěkně po staru.


Textilie

Veškeré textilie k našemu dětskému nábytku Domino® a Domino Bubliny® pro nás vyrábí naše dceřiná společnost Domestav Trend s.r.o. Používané látky se vyrábí ve Španělsku a následně se posílají do Itálie na barvení – teprve potom jedou k nám. Na šicí dílně se potom látky nastříhají dle požadovaných střihů, vše se sešije, zabalí a jede k Vám. 

Nechte se hýčkat

Přihlašte se do našeho newsletteru a dostávejte pravidelně 
akční nabídky, tipy na zařízení domácnosti a novinky
v našem sortimentu